Unico Dragon 4B Lift

Marka: Unico

9 840,00 zł brutto

3-4 dni robocze

Uprawnieni do skorzystania ze stawki VAT w wysokości 8%... czytaj więcej

Narożny wkład konwekcyjny Unico Dragon 4B Lift

Więcej szczegółów

System PowerLIFT:

Lata doświadczeń w branży kominkowej pozwoliły naszym konstruktorom stworzyć jeden z najlepszych mechanizmów podnoszenia drzwi we wkładzie kominkowym- system PowerLIFT. Starannie dopracowany mechanizm idealnie gładko i lekko przesuwa drzwiczki niezależnie od temperatury w kominku. W rozwiązaniu PowerLIFT zastosowano system docisku, aby zachować szczelność kominka i równocześnie nie zużywać przedwcześnie uszczelki. Dzięki temu mamy maksymalną kontrolę nad procesem spalania, idealnie czystą szybę oraz ekonomiczne i ekologiczne spalanie. Na potrzeby czyszczenia wkładu możliwe jest również wygodne otwieranie drzwi na bok za pomocą wysuwanej klamki bocznej, ledwie widocznej po schowaniu. System podnoszonej szyby można zastosować we wszystkich wkładach konwekcyjnych z serii Dragon (poza 8R) oraz we wkładach z płaszczem wodnym z serii Nemo. System PowerLIFT został zaprojektowany i wykonany z dbałością o najdrobniejsze detale, dzięki czemu spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wkłady kominkowe w wersji Lift, tak jak nasze standardowe wkłady, mogą być na wiele sposobów konfigurowane i dostosowywane do indywidualnych potrzeb.

Wentylacja:

Dzięki szczelności całego korpusu oraz możliwości podłączenia powietrza z zewnątrz budynku wkład może być z powodzeniem stosowany w pomieszczeniach z rekuperacją.

Deflektor:

Element wkładu który wydłuża drogę spalin, obniża ich temperaturę i powoduje lepsze dopalenie, co daje możliwość odzyskania większej ilości ciepła. Zmniejsza się zużycie opału, a sprawność kominka wzrasta. Ceramiczny deflektor wykorzystuje dużą pojemność cieplną zastosowanego materiału. Stabilizuje temperaturę gazów opuszczających komorę spalania i podtrzymuje ich dopalanie, co wydłuża płomienie. Znacząco podnosi temperaturę w komorze i pomaga w utrzymaniu szyby w czystości.

Regulacja:

Wkłady serii Dragon to paleniska bezrusztowe, w których cięgło regulujące dopływ powietrza znajduje się w dolnej części fasady. Jego przesunięcie powoduje zmianę ilości i kierunku powietrza, a każda zmiana pozycji ma znaczący wpływ na proces spalania.

System:

Szyba nie ulega zabrudzeniu dzięki zastosowaniu autorskiego systemu, w którym przy odpowiedniej nastawie suwaka powietrze dostarczane jest na szybę specjalnymi strumienicami umieszczonymi w górnej części fasady. W zachowaniu szyby w czystości pomaga również ceramiczny deflektor.

Szyby:

Emisja ciepła wypromieniowywanego przez szybę jest zmniejszona, dzięki czemu w komorze uzyskuje się jeszcze wyższe temperatury. Ma to korzystny wpływ na proces spalania, a także pozwala zachować szybę w czystości. Wszystkie wkłady UNICO, również wkłady narożne, mogą zostać uzupełnione o podwójną szybę, która w przypadku kominków z płaszczem wodnym pozwala na przekazanie większej ilości energii do układu wodnego. Podwójna szyba sprawdzi się także w modelach konwekcyjnych, zainstalowanych w tak zwanych ciepłych zabudowach. Dzięki temu rozwiązaniu w komorze uzyskuje się o wiele większe temperatury, co wpływa korzystnie na proces spalania.

Konfigurator:

Każdy model naszego wkładu może zostać doposażony w dowolnie wybrane elementy, takie jak ramka, klamka oraz szyba.

Wyłożenia:

Trzy rodzaje okładziny Kominek Dragon może być wyłożony szamotem (tradycyjnym lub malowanym na czarno) lub ceramiką typu Refrabox.

Zastosowanie:

Wkład Dragon może być przeznaczony zarówno do rekreacyjnego, weekendowego palenia, jak i do zapewniania domownikom ciepła na co dzień. Sprawdzi się i w ciepłej zabudowie, i tradycyjnej zabudowie konwekcyjnej.

Krociec:

Wkład seryjnie wyposażony jest w kolektor doprowadzający powietrze z zewnątrz budynku. Dla wygody instalacyjnej wpięcie do kolektora jest możliwe z trzech stron – z prawej, lewej i od tyłu (po zamontowaniu go dwa pozostałe wpięcia należy zaślepić).

Płotek:

Płotek ochronny Łatwy w montażu element wyposażenia stosowany jako zabezpieczenie szyby przed uszkodzeniem.
Wymiary zewnętrzne 1526 x x 612 mm
Wymiary szyby 685+343/353 mm
Waga 246 kg
Moc nominalna 15,5 kW

Napisz opinię

Unico Dragon 4B Lift

Unico Dragon 4B Lift

Narożny wkład konwekcyjny Unico Dragon 4B Lift

Produkty powiazane
Produkty, które mogą Cię zainteresować